DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

што е флексибилни пакувања Производителите споделуваат мало знаење за кеси од алуминиумска фолија? | DQ PACK

2022/11/17
Производот има предност во обновувањето на истегнувањето. Од предење, ткаење до боење и доработка на ткаенината, потребна е посебна грижа и процеси за одржување на потребниот раст на растегнувањето и за одржување на потребното закрепнување.

Најчесто поставувани прашања

1. Кои информации треба да ги дадам за понуда?
Ве молиме наведете го дизајнот на вашите производи, големината, дебелината, материјалот, количината, начинот на печатење, пакувањето& место на испорака.
2.Дали има некаков примерок задолжен& дали се враќа?
Да, има наплата за примероци за производство на примероци. Под околности, дел или целосна наплата на примерокот може да се врати по нарачката.
3.Каква е процедурата за нарачка?
Клиентите обезбедуваат информации за производите → понуда → Производство на примерок → Одобрување примерок → масовно производство → испорака

Предности

1. Целиот наш производствен процес се изведува во согласност со барањата на ISO9001-2018, а нашата трговска марка „DQ PACK CN“ стана добро познато име на брендот, одржувајќи водечка позиција на домашните пазари на полиња за ламинирано флексибилно пакување и печатење.
2.Ние сме ваш едношалтерски систем за прецизно да го претворите вашиот концепт во реалност и да ги доставите вашите торбички за пакување брзо и ефикасно.
3.Ние секогаш ги следевме правилата за стандардизација за ригорозен производствен процес, заштедувајќи време и трошоци за двете страни и носејќи максимална корист за вас.
4.Ние обезбедуваме едношалтерски услуги што ги интегрира дизајнот, мерењето, производството, испораката, инсталацијата и услугата по продажбата.

За DQ PACK

DQ PACK ја започна својата посветеност на обезбедување на сопствени решенија за флексибилно пакување и печатење во 1991 година. Со седиште во провинцијата Гуангдонг, нашата компанија има над 200 вработени со 30.000 квадратни метри објекти во индустрискиот парк Донгшанху. Нашата производствена работилница покрива вкупна корисна површина од 35.000 квадратни метри и е опремена со 6 автоматски линии за пакување и печатење, 4 напредни линии за ламинација без растворувачи со голема брзина. Целиот наш производствен процес се изведува во согласност со барањата на ISO9001-2018, а нашата трговска марка „DQ PACK CN“ стана добро познато име на брендот одржувајќи водечка позиција на домашните пазари на полиња за ламинирано флексибилно пакување и печатење. Како водечка компанија за флексибилно пакување со самостоен извоз директно на локалниот пазар за печатење, DQ PACK основа филијали во Малезија и Хонг Конг соодветно. По теренските проценки извршени од водечките светски тела за сертификација на лице место, DQ PACK е сертифициран од BV, FDA, SGS и GMC, како и ISO9001-2018 системот за управување со квалитет. Нашите постојни торбички и печатени ролни филмови се извезуваат во над 120 земји и региони, вклучувајќи ги САД, ОК, Мексико, Турција, Австралија, Камерун, Либија, Пакистан итн., а нашите клиенти ширум светот се особено ценети и голема доверба. Исто така, соработувавме со многу познати светски производители на пијалоци за да развиеме флексибилни решенија за пакување. DQ PACK ја прифаќа својата филозофија „нуди бенефиции за вработените, преземајќи одговорност за општеството“, со цел да се стреми да стане најдобар партнер од локалниот пазар за глобалните клиенти и добавувачи. Создадовме за нашите вработени чиста и удобна работна средина поддржана од работилница од 300.000 нивоа без прашина. Освен тоа, воведовме регенеративен термички оксидатор (RTO) од Spain Tecam Group, кој им овозможува на емисиите на VOC што ги исполнуваат националните стандарди, за да ја поддржат нашата посветеност за општеството. Ние во DQ PACK сме посветени на постојан раст и подобрување во производството на еко-пријателски производи за зелени флексибилни пакувања со ниска содржина на јаглерод преку користење на биоразградливи и рециклирани материјали, развивање технологии на процесот на калндерирање со висока бариера и коекструзија и технологија за печатење со УВ без растворувачи. Нашата професионална експертиза и напори се насочени кон реализација на оваа посветеност и давање на повеќе клиенти најдобра услуга.Дали планирате да ги пакувате вашите производи? Секогаш сме тука да помогнеме.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски