DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

Која е разликата помеѓу торбички за стоење и чанти со рамно дно.? | DQ PACK

2022/11/17
Клиентите ќе увидат дека по напорниот ден, ништо не се споредува со чувството на мека постелнина.

   DQPACK за да ви ја објасните разликата помеѓу торбичките за стоење и чантите со рамно дно, пред сè, да ги разбереме карактеристиките на двата типа чанти.

Застанете торбички, всушност, има многу луѓе на Интернет е дефинирана како таква: не може да се потпре на надворешни фактори на точката за поддршка, сама по себе може да застане на кеси за пакување, ова се нарекува стојат торбички. Всушност, таквата дефиниција е многу лесно да се помешаат торбички за стоење и осум странични чанти за заптивки. Ако дното има преклопен и два рабови, горните и долните страни често имаат завиткан раб, откако ќе се расклопи дното, торбата може да стои, тоа се нарекуваат торбички за стоење. Заедничка структура на пакување: NY/PE, PET/NV/PE, PET/NY/AL/PE, PET/VMPET/PE, Крафт хартија.

   Чанти со рамно дно, торбите со рамно дно може да се наречат и торбички за застанување Qual Seal, нивното дно е рамно и вкупно осум завиткани рабови, така наречени осум странични заптивки. Има четири рабови на дното плус два рабови на долните страни, вкупно осум рабови. Осумстраното запечатување има вкупно пет површини за прикажување: по една на секоја страна од предната и задната страна, по една на секоја страна од горниот и долниот дел, плус една на дното. Капацитетот на пакувањето е поголема структура на пакување: PET/AL/BOPA/PE, PET/AL/PE, BOPP/VMPET/PE, PET/VMPET/PE. Ваквите кеси со рамно дно можат да носат голема количина на информативна содржина за печатот и медиумите, поради способноста за посилно прикажување на храната и нејзиниот бренд внатре.

   Разликата помеѓу чантите за рамно дно и торбичките за стоење, по горенаведениот опис, всушност, разликата помеѓу едни со други или поистакнати. Дното на торбичката за стоење не е рамно, додека дното на осумстраната заптивка е рамно; има, исто така, вкупниот број на нивните рабови не е ист, стоечки торбички има четири, рамно дно стои торбички имаат осум; Покрај тоа, вкупниот број на површини на екранот не е ист, торбички за стоење може само две, додека торбичките со рамно дно сигурно ќе имаат пет. Серијата севкупно се чини, торбичките со рамно дно од торбичките за стоење се поодлични, повеќе слоевити, постабилни, но исто така можат да печатат повеќе содржина; но цената е релативно скапа, бидејќи во техничките стандарди се исто така повисоки.

DQPACK се занимава со производство на кеси за пакување повеќе од 30 години, со зрела технологија и попрофесионално. DQ Pack, вашиот доверлив снабдувач на пакување.


Најчесто поставувани прашања

1.Каква е процедурата за нарачка?
Клиентите обезбедуваат информации за производите → понуда → Производство на примерок → Одобрување примерок → масовно производство → испорака
2.Дали има некаков примерок задолжен& дали се враќа?
Да, има наплата за примероци за производство на примероци. Под околности, дел или целосна наплата на примерокот може да се врати по нарачката.
3. Која е главната разлика помеѓу ПП, ПВЦ& МИЛЕНИК?
3 материјали имаат различни карактеристики: PP – еколошки& економично, можеме да користиме ултразвучно или лепак ПП заедно PET – еколошки& високо ниво на транспарентностPVC – Високо ниво на транспарентност& широко користен

Предности

1.Ние секогаш ги следевме правилата за стандардизација за ригорозен производствен процес, заштедувајќи време и трошоци за двете страни и носејќи максимална корист за вас.
2,18 милиони нарачки од странски земји.
3.Нашата фабрика ја помина меѓународната сертификација за квалитет ISO 9001.
4.Ние обезбедуваме едношалтерски услуги што ги интегрира дизајнот, мерењето, производството, испораката, инсталацијата и услугата по продажбата.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски