DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

Дали вреди да се добијат Кои се вообичаените материјали за пакување торби од Mylar? | DQ PACK

2022/11/24
  Mylar кесите се користат многу често во нашиот секојдневен живот. Многу семејства ќе користат Mylar кеси за пакување храна со цел да го продолжат рокот на траење. Материјалот на торбите Mylar има директно влијание врз перформансите на неговото зачувување. Следно, ајде да научиме за материјалот и карактеристиките на чантите Mylar. Ние сме професионален производител на Mylar кеси, вклучувајќи прилагодени Mylar кеси и торби за храна од типот Mylar. Каде да се купат mylar кеси локално? DQ PACK е специјализиран за пакување производи повеќе од 30 години. Можете да кликнете на страницата за контакт со нас за да ги добиете нашите информации за контакт и да не контактирате за торбите на mylar за продажба.

Најчесто користените материјали за миларски кеси за храна се како што следува:

1. Полиестерска вакуумска кеса:

Полиестер е општ термин за полимери добиени со поликондензација на полиоли и полибазни киселини. Полиестерска вакуумска кеса главно се однесува на полиетилен терефталат (ПЕТ), полиестерска (ПЕТ) вакуумска кеса е безбојна транспарентна и сјајна вакуумска кеса. Полиестерска вакуумска кеса за пакување е направена од полиетилен терефталат (ПЕТ) со истиснување и биаксијално цртање. Полиестерската вакуумска кеса за пакување има одлични механички својства, висока цврстина, цврстина и цврстина, отпорност на пункција, отпорност на триење, отпорност на високи и ниски температури, добра хемиска отпорност, отпорност на масло, затегнатост на воздухот и задржување на мирисот. Тој е еден од најчесто користените композитни подлоги за вакуумски кеси за пропустливост на бариерата. Полиестерска вакуумска кеса за пакување често се користи како надворешен материјал на пакувањето за готвење, со добри перформанси за печатење.

2. Најлонска вакуумска кеса:

Најлонската (PA) вакуумска кеса е многу цврста вакуумска кеса, која има добра транспарентност, добар сјај, висока цврстина на истегнување и цврстина на истегнување. Исто така, има добра отпорност на топлина, отпорност на студ, отпорност на масло и отпорност на органски растворувачи, добра отпорност на абење и отпорност на пункција, и е релативно мек и отпорен на кислород. Погодна е за пакување тврди производи, како што се мрсна храна, месни производи итн. Пржена храна, храна за пакување во вакуум, готвење храна, итн. цврстина и цврстина на истегнување. Најлонската вакуумска кеса има добра отпорност на топлина, ладна отпорност, отпорност на масло и отпорност на органски растворувачи, одлична отпорност на абење и отпорност на пункција и релативно мека и добра отпорност на кислород. Најлонската вакуумска кеса е погодна за пакување тврди стоки, како што се мрсна храна, месни производи, пржена храна, вакуумска спакувана храна, храна за готвење итн. да бидат изведени.

Горенаведеното е детален вовед во заедничките материјали и карактеристики на вакуумските кеси за пакување, сумирани од Guangdong Danqing Printing Ltd. Верувам дека многу луѓе ќе имаат општо разбирање при изборот на кеси за пакување производи по читањето. 

DQ PACK вашиот доверлив добавувач на пакување


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски