DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

На 30 септември, Guangdong Danqing Printing Co., Ltd. (DQ PACK) ја прифати инспекцијата за сертификација на ОЕО на Shantou Cust

2022/11/30

   Guangdong Danqing Printing Co., Ltd. (DQ PACK) главно произведува печатење композитни производи за пакување за храна, пијалоци, месни производи, зачини, грицки, производи за секојдневно чистење, хемиски производи, итн. запечатувачки филмови, ПВЦ термособивачки филмови, етикети и други серии на материјали за пакување со различна структура и различна употреба. Производите се извезени во повеќе од 100 земји и региони како што се САД, Етиопија, Мексико итн. Едногласна пофалба и доверба од потрошувачите ширум светот.

  Придобивките од полагањето на царинската сертификација ОЕО, во целина, сертифицираните претпријатија уживаат во удобноста на царинењето, вклучително и намалување на прегледот на документите; примена на пониска стапка на инспекција; давање приоритет на прегледот на стоката што треба да се прегледа; спроведување на брзо царинење; назначување на царински службеници за врска кои ќе бидат одговорни за навремена комуникација, со цел да се решат проблемите што се среќаваат при царинењето на претпријатијата ОЕО. Различни типови на сертифицирани претпријатија уживаат различен третман.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски