DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

DQ PACK На 13 јануари 2023 година, DQ PACK ја прифати напредната проверка на сертификација на AEO на прирачникот за корисникот

2023/02/02

Guangdong Danqing Printing Co., Ltd. (DQ PACK) главно произведува печатење композитни производи за пакување за храна, пијалоци, месни производи, зачини, грицки, производи за секојдневно чистење, хемиски производи, итн. запечатувачки филмови, ПВЦ термособивачки филмови, етикети и други серии на материјали за пакување со различна структура и различна употреба. Производите се извезени во повеќе од 100 земји и региони како што се САД, Етиопија, Мексико итн. Едногласна пофалба и доверба од потрошувачите ширум светот.

Придобивките од полагањето на напредна царинска сертификација ОЕО, во целина, претпријатијата за сертификација уживаат во удобноста на царинењето и се справуваат со инспекцијата и извозот на стоката пред да ја утврдат класификацијата на стоката, царинската вредност, местото на потекло или завршувањето на други царински постапки ; Царината формира координатори за претпријатијата; системот за книга на банкарски депозити не е имплементиран за претпријатија кои се занимаваат со преработувачка трговија; ОЕО меѓусебно ги признава мерките за олеснување на царинењето обезбедени од националната или регионалната царина.

DQ PACK вашето доверливо снабдување.

Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски