DQ PACK -  Производител на флексибилно пакување и добавувач на торбички, фокусирајќи се на печатарската индустрија од 1991 година                          тел: +86-18125839585 Е-пошта: dqpack@danqing.net

Јазик
Вести
VR

Добредојдовте руски клиенти да ја посетат нашата фабрика

2023/02/22

   Со брзиот развој на компанијата и континуираната иновација на Р&Технологијата D, Guangdong Danqing Printing Co., Ltd. исто така го проширува својот меѓународен пазар и привлекува голем број клиенти од дома и од странство да не посетат.

   На 19 февруари 2023 година, руски клиенти ја посетија нашата компанија, а претседателот Ванг Кинг и генералниот директор Ванг Јидан срдечно ги примија гостите од далеку во име на компанијата. Во придружба на главниот одговорен за секој оддел и персонал, странските клиенти ја посетија нашата фабричка производствена работилница, работилница за правење кеси, лабораторија итн.

   По посетата на производствената локација, руските клиенти беа импресионирани од добрата работна средина, уредниот производствен процес, строгата контрола на квалитетот, хармоничната работна атмосфера и напорниот персонал, а имаа и длабинска дискусија со повисокото раководство на компанијата за соработката помеѓу двете страни, со надеж дека ќе постигнат комплементарен win-win и заеднички развој во идните проекти за соработка.

   Нашите производи и услуги, опрема и технологија, добрата перспектива за развој на индустријата се важни причини за привлекување на посетата на овој клиент.

Срдечно ги поздравуваме странските клиенти да ја посетат нашата компанија за теренска истрага и деловни преговори. DQ PACK вашиот добавувач на реално пакување.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски